/Хто і як навчатиме першокласників Марганця з 2018 року

Хто і як навчатиме першокласників Марганця з 2018 року

     1 вересня 2018 року всі першокласники України прийдуть у Нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі.   Головна мета  Нової української школи – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Міністерство освіти і науки України почало масштабне підвищення кваліфікації вчителів – всі, хто навчатиме першачків з 1 вересня цього року, мають пройти перенавчання, адже головне завдання держави сьогодні —  сприяти професійному та особистому його зростанню педагога. Курси познайомлять учителів зосновними  засадами Концепції «Нової української школи»,  вимогами до нового Державного стандарту початкової загальної освіти та методиками компетентнісного навчання. Це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Під час курсів вчителі мали змогу ознайомитися

З 16 лютого 2018 року на Дніпропетровщині стартував перший етап курсів підвищення кваліфікації вчителів 1-х класів відповідно до Концепції «Нова українська школа». Як навчити дитину визначати головне, сформувати в учнів ключові компетентності, а також потребу вчитися упродовж життя, – на ці та інші проблемні питання націлені заняття у формі тренінгів та лекцій.

23 — 24 лютого 2018 року до участі у І сесії курсів долучилися і вчителі початкових класів усіх закладів загальної середньої освіти нашого міста, які працюватимуть у 1-х класах у 2018-2019 навчальному році, а їх 21.  Навчання проводилися  на базі Марганецької спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням англійської мови.

З учителями шкіл міста  працюють тренери проекту Крутій Наталя та Матвієнко Ольга, учителі початкових класів міста Нікополя. Координують проект Марина Ватковська, проректор КВНЗ «Дніпровська академія неперервної освіти»; Ольга Виноградова, Людмила Писарєва та Катерина Шахова, старші викладачі кафедри початкової та дошкільної освіти; Тетяна Мотуз, старший викладач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами.

Тренери ознайомили учасників тренінгу з ключовими компетентностями, якими повинні володіти учні наприкінці навчання в початковій школі та з особливостями психологічно-емоційного розвитку  дітей 6-7 річного віку.

Крім того,  присутні отримали  додаткову інформацію щодо роботи на інтерактивній освітній платформі EdEra  та розширити  свої знання з використання тренінгових форм роботи в освітньому процесі.

Загалом, заняття під час курсів пройшли у теплій, дружній атмосфері, що була забезпечена керівництвом закладу.

 

Ольга Гуськова, в.о. завідувача міським методичним кабінетом

 

Джерело: Марганецька міська рада