/Фахівці Запорізької АЕС провели громадські слуханнях в Марганці

Фахівці Запорізької АЕС провели громадські слуханнях в Марганці

Представники Запорізької атомної електростанції провели громадські слуханнях в Марганці з метою розгляду обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС.

Приводом для громадських слухань стало завершення 5 березня 2017 року проектного терміну експлуатації енергоблоку №3 та розробка в зв’язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку — основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулася секретар Марганецької міської ради Ірина Міняйло.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків — керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізацією Василь Лилак. Він надав інформацію про роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблоку №3, про заходи з підвищення безпеки енергоблоку, які вже втілені і які ще заплановано виконати.

Також інформацію про роботу ЗАЕС надали начальник служби аналізу безпеки Олександр Депенчук, начальник цеху радіаційної безпеки Володимир Кравець, начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін.

Слухання продовжилися виступами представників громадськості, які висловлювали стурбованість впливом атомної електростанції на здоров’я населення і стан навколишнього середовища зони спостереження, а також порушували питання підвищення якості надання медичних послуг, збільшення соціальних гарантій мешканцям цієї території.

Представники атомної електростанції також відповіли на запитання присутніх. Разом з темою безпеки продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС учасників слухань цікавило фінансове забезпечення заходів з продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3, забезпеченість паливом для енергоблоків та утилізація відпрацьованого ядерного палива. Обговорювалися й питання безпеки виробництва та реагування в разі нештатних ситуацій.

Сподіваємося, зауваження марганчан будуть почуті керівництвом ЗАЕС та галузі атомної енергетики України.

21 09 17 gromsluhannya 1

 

 

 

Джерело