/У Марганці узгоджено заходи щодо запобігання COVID-19

У Марганці узгоджено заходи щодо запобігання COVID-19

20 03 12 tebns


     Зважаючи на загострення ситуації з розповсюдженням смертельно-небезпечного вірусу 
COVID-19, у Марганці, під головуванням міського голови Олени Жадько, 12 березня,  відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

     Присутні на заході керівники підприємств та установ міста заслухали інформацію головного лікаря КНП «Марганецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Ірини Чичики, яка відзначила: «Жодного випадку захворювання на коронавірус COVID-19 в Марганці не зафіксовано. Лікарями первинної ланки медицини розроблено алгоритм дій на випадок виявлення  захворювання на вищезгаданий вірус. Медпрацівники протягом двох місяців проходили необхідні тренінги щодо дій при виявленні пацієнтів з підозрою на коронавірус».В.о. директора КП «Марганецька центральна міськлікарня» ММР» Тетяна Лисенко також зазначила: «Якщо до відділень міської лікарні поступить хворий з підозрою на небезпечну хворобу, його терміново, каретою швидкої допомоги, направлять до обласної інфекційної лікарні для діагностування та подальшого лікування».

     З метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 та забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення за результатами доповідей та з урахуванням обговорення, комісія

ВИРІШИЛА:

1.1. Передбачити видатки для придбання медичними закладами міста, необхідних засобів медичного призначення, захисного одягу, засобів захисту органів дихання, противірусних препаратів, дезінфекційних засобів тощо. Визначення потреби місцевих матеріальних резервів в засобах індивідуального захисту населення  для здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу.

1.2.   Забезпечити проведення санітарно-просвітницьких заходів, розміщення наочної агітації  (у транспорті, в закладах освіти та охорони здоров’я та інших місцях), взаємодія з теле — радіо компаніями. 

1.3.   Організувати та проводити профілактичні заходи з посиленням режиму щоденної поточної дезінфекції (обробки громадського, маршрутного, рейсового транспорту для перевезення населення). 

1.4 Провести роботу щодо розміщення інформаційних пам’яток щодо попередження захворювань на коронавірус в місцях масового скупчення людей (у кінотеатрах, автовокзалах, супермаркетах, ринках, ярмарках, транспорті, виставках тощо).

1.5 В період з 12.03 по 03.04 запровадити карантин у шкільних та дошкільних закладах освіти міста, позашкільних, професійно-технічних, фахової передвищої, вищої освіти, спеціалізованих закладах. 

1.6 Заборонити проведення масових розважальних заходів в місті до моменту скасування карантинних заходів.

1.7 Визначити у гуртожитку навчального закладу місця для ізоляції здобувачів освіти у необхідній кількості з ознаками респіраторних захворювань. 

1.8 Визначити місця у інфекційному відділенні лікарні для обсервації хворих з ознаками респіраторних захворювань. 

1.9 Уразі необхідності розробити заходи щодо забезпечення проведення навчального процесу за допомогою дистанційних технологій з проведення занять відповідно до навчальних планів.

1.10 Уразі необхідності розробити заходи щодо часткового переведення працівників на роботу у дистанційному режимі та/або на виконання інших робіт.

1.11 Вирішити питання щодо придбання та встановлення в закладах загальної освіти міста стаціонарних автоматичних диспенсеров для антисептичної обробки рук.

2.1 Вирішити питання щодо придбання у необхідній кількості засобів індивідуального захисту для медичного персоналу лікарень.

2.2 Перевірити стан готовності систем штучної вентиляції легень.

2.3 Зобов’язати власників супермаркетів  АТБ, Варус та інших магазинів торгівельної мережі міста встановити автоматичні диспенсери для антисептичної  обробки рук.

2.4. Зобов’язати автоперевізників міста, що здійснюють послуги з перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами загального користування проводити дезінфекційні заходи транспорту на кінцевих зупинках методом зрошення. 

2.5 З метою мінімізації ризиків поширення вірусу розглянути питання щодо можливості тимчасового обмеження проведення масових заходів на території міста в межах чинного законодавства.

заходи щодо запобігання COVID-19


Джерело