/У Марганці закликають мешканців встановлювати «водокачки»

У Марганці закликають мешканців встановлювати «водокачки»

У Марганці триває боротьба між місцевою владою та обласним водоканалом, діяльність якого у місті продовжують саботувати з метою доведення до можливого банкрутства та подальшої передачі з обласного підпорядкування в безпосередньо марганецький міськраді, повідомляє Дніпроград.

КП «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства «ДОР», у свій час значно занедбав неефективним керуванням колишній директор Валентин Ваданов. Зокрема, колишнє керівництво довгий час невиправдано стримувало підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення. Втім, коли водоканал опинився на межі краху, обласна рада змінила керівництво КП. Втім, «надбання» попередніх менеджерів не виправили й досі, хоч підприємство потроху і виходить з кризи.

«У нашому місті, порівнюючи з іншими сусідніми містами, тарифи на водопостачання та водовідведення завжди були більшими. В першу чергу це пов’язано з тим, що у місті немає центральних каналізацій. По-друге, населення Марганця в рази менше від населення того ж таки Нікополя, Покрова», — зазначила Ірина Петровенко, нинішній керівник КП.

Аби втримати підприємство на плаву та не дати йому занепасти, у січні 2017 року керівництво Марганецького водоканалу направило лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зі зверненням щодо збільшення тарифів на водопостачання та водовідведення. Від 22 березня 2017 року постановою НКРЕКП № 310 та №311 було затверджено нові тарифи у місті Марганець та Томаківському районі на центральне водопостачання й водовідведення.

Але і нові тарифи не змогли суттєво покращити ситуацію. Незважаючи на це, Марганецькому водоканалу все ж таки вдалося досягти позитивних результатів: підприємство сплачує поточні рахунки з електроенергії, ПДВ, своєчасну виплачує працівникам заробітну плату та частково зменшує суму заборгованості з податків й інших платежів, що набули за попереднього керівництва.

Проте мерія міста незадоволена такими позитивними результатами водоканалу та закликає населення відмовитися від його послуг з водопостачання та водовідведення, аби прибрати до рук комунальне підприємство, «реструктиризувати» його як колись КП «Марганецьтепломережа».

За останні два роки мер міста Марганця Жадько просто закидала Дніпропетровську обласну раду листами про неприбутковість та збитковість водоканалу. Але за період 2007-2017 років у Марганці виділили лише 430тис.грн. на підприємство, в той час як за цей же період фінансова допомога від Дніпропетровської обласної ради КП «Марганецьке ВУ ВКГ» ДОР» склала 2 млн. 138тис.грн. Завдяки коштам з обласного бюджету вдалося не допустити припинення водопостачання та уникнути складної екологічної ситуації в місті.

Зазначимо, що в місцевий бюджет закладений економічний фонд відповідно до якого повинні виділятися кошти на фінансування суспільно-важливих об’єктів соціального значення. Як нам відомо, за останній рік жодної фінансової підтримки з боку мерії м.Марганця не було. Якщо не враховувати 100тис.грн. які мер виділила на придбання нових люків.

Разом з цим доцільно порівняти собівартість послуг водопостачання та водовідведення в м. Марганець та смт. Межова. У Марганці тариф на водопостачання та водовідведення трохи більше 30грн. та мешканці скаржаться на його високий рівень, проте громада смт. Межова звернулась до заступника голови ДОР В.Безуса посприяти у проведенні водопостачання до їх міста та зазначили, що готові платити 50грн./м3.

Таким чином, ситуація залишається доволі дивною — з однієї сторони йдуть заяви про неефективне управління водоканалом та його неприбутковість, а з іншої у Марганці майже не виділяють на життєво важливе підприємство і одночасно ведуть кампанію з його передачі у міську власність.

 

 

Джерело http://dniprograd.org/2018/07/03/u-margantsi-prodovzhuyut-sabotuvati-robotu-vodokanalu-ta-zaklikayut-meshkantsiv-vstanovlyuvati-vodokachki_69042