/Особливості роботи освітніх закладів Марганця в умовах реформування

Особливості роботи освітніх закладів Марганця в умовах реформування

2018 рік проходить під гаслом Нової української школи. Тому Міністерство освіти і науки України  за мету ставить  виконати 3 завдання:

15 05 18 osvita

  • підтримати та навчити вчителів;
  • створити новий освітній простір;
  • привести в школи сучасні технології.

Щодо підготовки вчителів

  1. МОН України запущено дистанційний курс на платформі EdEra для вчителів, які будуть працювати в 1-х класах. Це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року та 2019 року. Дистанційний курс ознайомить вчителів з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентнісного навчання.
  2. Проведено тренінги з підготовки тренерів, які проводять очні сесії з педагогами. Підготовлені тренери працюють на базі майданчиків в інститутах післядипломної педагогічної освіти, а також по області в містах та селищах. Це краще – учителі не їдуть в обласні центри, а проходять навчання на місцях. У Марганці проведено навчання для 20 вчителів (2 сесії — у лютому та березні 2018 року, ІІІ сесія відбудеться у червні).
  3. У червні-жовтні 2018р. планується провести курси-тренінги для вчителів іноземної мови, фізкультури, образотворчого мистецтва та музики, які будуть працювати в 2018-2019н.р. з першокласниками, та для заступників директорів з НВР в початковій школі.
  4. Цікавою є ідея Прем’єр-міністра України В.Гройсмана. В бюджеті на 2018 рік закладено кошти (близько 54 млнгривень) на створення освітньої онлайн-платформи, де розміщуватимуться інтерактивні матеріали для вчителів та учнів. Звісно, перші матеріали завантажуватимуться для початкової школи. Один з найбільших викликів – навчити вчителів користуватися цими можливостями та дати якісну модель створення класів, обладнаних відповідною технікою. Розглядається можливість обладнати на рівні кожної області модельні центри в школах. Фактично, це клас, повністю обладнаний мультимедійними матеріалами – від інтерактивних дощокдо планшетів для дітей. У них відпрацьовуватимуться ефективні методики навчання дітей з використанням інформаційних технологій, також на їхній базі оплачуватиметься ставка для вчителя, який навчатиме вчителів. Тобто освітяни області на базі цього центру зможуть побачити, як ефективно використовувати таке обладнання на практиці та навчитися цьому.

Стосовно нового освітнього середовища.

Йде  підготовка до 1 вересня, до початку нового навчального року. Роботи багато. Завдяки  сприянню та розумінню з боку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в проекті бюджету на 2018 рік закладено 1 млрд гривень на закупівлю обладнання для перших класів по всій Україні, адже вони навчатимуться відповідно до реформи Нова українська школа.  Здійснюватися закупівлі будуть на місцях. Також  надано порядок використання освітньої субвенції та  перелік необхідного обладнання.

МОН України  проведено  переговори з Благодійним фондом «The LEGO Foundation», яким буде надана допомога з розширення спектру  пізнавальних методик, які використовують вчителі для навчання дітей у молодшій школі. Так, перші класи отримають набори «Шість цеглинок» для кожного учня та по набору «LEGO Play Box» на кожен такий клас. Це матеріали, які допоможуть дітям з кожної української школи опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно. При цьому вчителі матимуть більше можливостей застосовувати пошукові методи навчання, стимулювати дітей до навчання у більш цікавий та належний для цієї вікової групи спосіб.

З виступу начальника відділу освіти Валентини Кострикіної на оперативній нараді у виконкомі 11.05.2018.