/КП «Марганецьке ВУВКГ» ДОР»

КП «Марганецьке ВУВКГ» ДОР»

Загальна інформация

Комунальне підприємство «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Дніпропетровської обласної ради» створене 01.05.1969 року, розташоване за адресою: м. Марганець, Дніпропетровської області, вул. Дніпровська, 2а, поштовий індекс 53400.
Підприємство діє на підставі ліцензії серії АЕ № 575972 і здійснює централізоване водопостачання та водовідведення, надані національною комісією, з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на термін з 11.06.2015 р. по 10.06.2020 р.
КП «Марганецьке ВУВКГ» ДОР» є комунальним підприємством і підпорядковується безпосередньо Дніпропетровській обласній раді, яка контролює його діяльність, затверджує план розвитку, бюджет, напрямки інвестування.
Основною виробничою діяльністю КП «Марганецьке ВУВКГ» ДОР» є підготовка і забезпечення населення водою питної якості, комунально-побутових об’єктів і промислових підприємств міста Марганця, смт Томаківка і Томаківського району й експлуатація водопровідних і каналізаційних систем.  Також прийом в систему каналізації господарсько-побутових стічних вод від житлового фонду міста, виробничих і господарсько-побутових стічних вод від промислових підприємств і їх очищення на обладнаних для цього процесу спорудах.
Згідно з статистичними даними, чисельність населення в зоні обслуговування підприємства складає:
м. Марганець – 49 411 чол.
смт. Томаківка та Томаківський р-н – 25 834 чол.Чисельність працюючих в КП «Марганецьке ВУВКГ»ДОР» : 316 чол.,
у т. ч.: робітники – 247 чол.
фахівці, керівники та технічні службовці – 69 чол.
До складу КП «Марганецьке ВУВКГ» Дніпропетровської обласної ради» входять такі структурні підрозділи:
Управління ВКГ
     Працівники управління визначають шляхи і методи виконання завдань, поставлених перед підприємством, забезпечують отримання необхідних матеріально-технічних ресурсів, організовують працю на виробництві, забезпечують безперебійну роботу підприємства, керують роботою по впровадженню нової техніки і технологій.
Цех насосно-фільтрувальної станції (у т.ч. хіміко-бактеріологічна лабораторія мережі водопроводу)
Цехом здійснюється забір води з Каховського водосховища у водоприймач насосної станції першого підйому. Насосами вода по трьом водоводам подається на насосно-фільтрувальну станцію другого підйому, яка розташована на відстані 5,8 км від насосної станції першого підйому. Частина свіжої технічної (річкової) води із цих водогонів без спеціальної очистки подається населенню на зрошення.
До поданої з першого підйому води додаються розчини реагентів, які дозуються насосами-дозаторами (або ежекторами) та подаються в змішувач. Після змішування з реагентами вода самопливом надходить через камери реакції в горизонтальні відстійники, і після відстоювання – на швидкі фільтри.
Освітлена і відфільтрована вода, після вторинного хлорування (під фільтрами) надходить у резервуари чистої води.
Далі очищена і знезаражена питна вода надходить до машинного залу другого підйому, звідки насосами
по водопровідним мережам подається споживачам.
Водопровідні насосні станції
Робота насосних станцій полягає в тому, щоб подати питну воду на підвищуючі насосні станції, які розташовані:
– в районі селища Максимівка (м. Марганець),
– в смт. Томаківка,
– селище Мирове.
Для забезпечення віддалених районів міста, а також мешканців Томаківського району питною водою з належним тиском.
Цех очищення і відведення стоків
(у т.ч. каналізаційні насосні станції (КНС), хіміко-бактеріологічна лабораторія з контролю стічних вод)
Системи каналізації призначені для приймання, відводу і очистки каналізаційних стоків від населення, установ, комунально-побутових і промислових підприємств.
Стічні води  по каналізаційним колекторам  поступають на каналізаційні насосні станції (далі КНС) КНС №1, КНС №3, КНС №5, КНС №7, далі на КНС №6, яка здійснює перекачку стоків на очисні споруди каналізації  по двох напірних колекторах діаметром 500 мм.
На очисних спорудах каналізації стічні води проходять повне механічне і біологічне очищення.
Цех вдопровідно-каналізаційних мереж
Цех водопровідно-каналізаційних мереж відповідає за технічне обслуговування систем водопровідних та каналізаційних мереж.
Здійснює контроль за технічним станом і збереженням мереж водопроводу та каналізації, встановлених санітарно-технічних приладів, пристроїв та обладнання. Проводить огляди, профілактичне обслуговування, ремонт, а також впроваджує заходи з метою запобігання аваріям та ліквідації їх наслідків. Забезпечує утримання систем у належному технічному і санітарному стані, ліквідацію витоків, засмічень з систем централізованого водопостачання та водовідведення. Виконує роботи з усунення несправностей, які вимагають негайних заходів, налагодження і регулювання технічного обладнання, підготовку систем водопроводу та каналізації до експлуатації в осінньо-зимовий та весняно-літній періоди, ведення технічної документації та звітності.
Автотрпнспортний цех
Автомобільний цех створено для забезпечення своєчасного виконання виробничих питань з доставки спеціалістів та робітників на місця виконання запланованих та термінових робіт, а також для виконання спеціалізованих робіт.
В умовах автотранспортного цеху виконуються технічне обслуговування та поточний ремонт транспортних засобів з метою їхнього утримання у технічно-справному стані, а також своєчасного випуску на лінію.
До складу автотранспортного парку автомобільного цеху входять легкові, вантажні, асенізаційні автомобілі, дорожньо-будівельна  техніка та інші транспортні засоби.
Завдяки  злагодженій  роботі всіх структурних підрозділів підприємства, марганчани та мешканці Томаківського р-ну отримують воду. А також з метою покращання надання послуг з водопостачання та водовідведення, скорочення витрат на виробництво питної води, очистку стічних вод, на підприємстві постійно проводиться робота, направлена на модернізацію виробництва, впровадження новітніх технологій з водопідготовки і очищення питної води та стоків, заходи з енергозбереження.
Публічна інформація
Водопостачяння
Водозабір здійснюється з Каховського водосховища за допомогою оголовка інфільтраційного типу, який знаходиться на глибині 10-12 метрів від рівня водоймища на відстані 312 метрів від правого берега водосховища по течії річки Дніпро. Вода по двох самопливних трубопроводах  Ø 1000 мм поступає у водоприймач насосної станції першого підйому.
Насосами насосної станції першого підйому вода по трьом водоводам (один – Ø800мм і два – Ø700 мм) подається на насосно-фільтрувальну станцію другого підйому, яка розташована на відстані 5,7 км від насосної станції першого підйому. Частина свіжої технічної (річкової) води із цих водогонів без спеціальної очистки подається населенню на зрошення.
Основною проблемою для Каховського водосховища є його “цвітіння” в літній період. Влітку водоймище стає ареною «нападу» мікроскопічних рослин – синьо-зелених водоростей. Із сотень видів цих водоростей дев’ять викликають потужне забруднення, яке і називається “цвітінням”. Розмноження цих водоростей настільки бурхливе, що усе водосховище покривається слизькою плівкою, внаслідок чого рівень розчиненого кисню в воді різко зменшується, прискорюються процеси гноїння.Відмираючи, ці водорості приносять справжнє лихо – значно погіршуються органолептичні властивості води. Влітку в воді Каховського водосховища кількість фітопланктону може складати більш ніж 2,5 млн. клітин в см3. Також існують збудники вірусних інфекцій, для яких синьо-зелені водорості є бажаною їжею.
Тому для отримання господарської питної води, що відповідає вимогам ДержСаНПіНу №2.2.4-171-10 («Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»), застосовується коагуляція та хлорування (первинне та вторинне). Коагулювання застосовується для освітлення та знебарвлення води. Первинне хлорування з метою попередньої обробки води для полегшення та покращання її подальшої очистки. Вторинне застосовується для знезаражування та консервації її при подачі в мережу.
Очищена вода після фільтрів надходить у резервуари чистої води. Далі з резервуарів питна вода насосною станцією подається безпосередньо споживачам, а також на підкачуючі насосні станції. Підкачуючі насосні станції розташовані в західній частині   м. Марганця – в селищі Максимовка,  в смт. Томаківка та селищі Мирове і працюють в режимі насосної станції для підвищення тиску.

Аналітичний контроль складу та властивостей вихідної питної води здійснює відомча хіміко-бактеріологічна лабораторія мережі водопроводу, що атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду та працює відповідно до галузі атестації. Державний орган з атестації – метрологічна служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Періодична атестація лабораторії проводиться згідно з діючим законодавством Украйни.
В даний час на балансі підприємства 702,1 км. водопровідних мереж – міських водних артерій, що постачають марганчанам та мешканцям Томаківського р-ну воду, з яких:
– водоводів – 133,2 км;
– вуличних мереж – 409,7 км;
– внутрішньоквартальних водоводів – 159,2 км.
У своїй діяльності підприємство експлуатує комплекс гідротехнічних споруд водозабору, водопровідні та каналізаційні насосні станції. Водопровідні та каналізаційні мережі водоканалу цілодобово обслуговують водопровідно-каналізаційні служби, які закріплені за кожною насосно-фільтрувальною та каналізаційною станцією. Крім того, підприємство володіє хіміко-бактеріологічними лабораторіями, які ретельно стежать за якістю питної води.
Водовідведення

Стічні води  по каналізаційним колекторам  надходять до каналізаційних насосних станцій, які здійснюють перекачку стоків до очисних споруд КП «Марганецьке ВУВКГ’’ ДОР’». Стічні води надходять по двом напірним колекторам Ø 500мм від підприємств і населення міста в приймальний лоток. В приймальному лотку знаходиться камера гасіння потоку. Перш ніж вода потрапляє на решітки, вона проходить камеру гасіння потоку.

Приймальний лоток призначений для розподілу стоків, що прямують по каналу, який веде до решіток.
Решітки призначені для затримування великих плаваючих речовин і встановлені на шляху руху води похило під кутом 60-700 до горизонту в кількості трьох штук. Затримані на решітках великі плаваючі речовини видаляються своєчасно вручну, в спеціально відведену для цього тару. Затриманні на решітках відходи підлягають сортуванню і дробленню. Одночасно очисні споруди можуть приймати нечистоти із вигрібних ям, які транспортуються спеціальним транспортом. Для цього проектом передбачена зливна станція.
Далі стічні води, які пройшли попередню очистку, потрапляють на горизонтальні пісколовки з круговим рухом води. Видалення піску з пісколовки проводиться щодня (щоб уникнути загнивання органічної частини осаду). Пісок, затриманий в приямках секції пісколовок, відділяється гідроелеватором в теплу пору року (при температурі повітря до О0С) на піскових бункерів, в холодну пору року (при температурі повітря нижче О0С) до піскових карт.
Із пісколовки стоки направляються по лотку Паршаля на розподільчу чашу первинних відстійників №1,2,3. Вода потрапляє до нижньої частини відстійника, де відбувається процес осаду зважених часток. Осілий осадок  із стічних вод на дно первинного відстійника, згрібається за допомогою скреберів, встановлених на рухомій фермі, в муловий приямок.

Речовини, спливаючі на поверхню відстійника, а також плівку із масел і жирів видаляють за допомогою напівзануреної дошки, встановленої на фермі, і періодично занурюваного  металевого бункера, з якого спливаючі речовини по окремому трубопроводу потрапляють в жирозбірник. Відкачку жирозбірника проводять по мірі накопичення.
Стічні води із відстійника направляються в двокоридорні аеротенки. Аераційна система складається із фільтросних труб, укладених в ряд, і підведених до них воздуховодів. Подача повітря здійснюється із споруди блока повітродувів. Повітря, яке безперервно подається в аеротенки забезпечує активний мул киснем, необхідним для життєдіяльності мікроорганізмів, а також сприяє хімічному окисленню деяких видів забруднюючих речовин, що знаходяться в зваженому, колоїдному і розчиненому стані. Аеротенки забезпечують біологічне очищення стічних вод.
Після аеротенків суміш стічних вод з активним мулом по самопливному колектору направляється на розподільну чашу трьох радіальних вторинних відстійників №1,2,3 із гребінчастим переливом. Розподільна чаша облаштована трьома шиберами, які дозволяють регулювати подачу мулової суміші на кожен відстійник окремо. Мулова суміш при відстоюванні розподіляється на очищені стоки і активний мул. Активний мул із нижньої частини відстійника збирається ілососами, які розміщенні на рухомій фермі вторинного відстійника і направляється по самоплинному колектору в резервуар активного мулу, звідки центробіжними насосами направляється знову в аеротенки. Випорожнення вторинного відстійника і аеротенків відбувається центробіжними насосами. Насосне обладнання для перекачки активного мулу, випорожнення вторинного відстійника і аеротенків знаходяться в насосній при блоці воздуходувів.
Із вторинних відстійників очищені стічні води по самоплинному колектору направляються в розподільчу камеру. По напрямку руху очищені стоки підлягають дизинфекції шляхом хлорування гіпохлоритом натрія марки А.

 

 

 

 

 

Фото очисних споруд:

 

 

 

 

 

Нормативні документи
Тарифи КП «Марганецьке ВУВКГ»ДОР»

Тарифи Комунального підприємства «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Дніпропетровської обласної ради» для всіх груп споживачів:

Найменування послуг за 1 куб.м
(без ПДВ),грн.
за 1 куб.м
(з ПДВ),грн.
Приватний сектор
централізоване водопостачання 10,58 12,696
централізоване водовідведення 14,98 17,976
Разом: 25,56 30,672
Для багатоповерхових будинків
централізоване водопостачання 11,15 13,38
централізоване водовідведення 15,79 18,948
Разом: 26,94 32,328

Комунальне підприємство ««Марганецьке виробниче управління  водопровідно-каналізаційного господарства Дніпропетровської обласної ради» повідомляє, що Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було прийнято Постанови від 22 березня 2017р. №310 та №311, якими встановлено тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а також на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Постанови опублікуванні в офіційному друкованому виданні – газеті «Урядовий кур’єр» від 14.04.2017р. №71 та набирають чинності з 15.04.2017р.

Попередні тарифи

Контакти

Наша адреса:
53400, Дніпропетровська область, місто Марганець, вул. Дніпровська, буд. 2а

Контакти:
+38 (05665) 6-01-18  –   Диспетчер
+38 (05665) 6-01-23  –   Абонентний відділ
+38 (05665) 6-01-14  –   Приймальна

e-mail: office@margvk.dp.ua

Послуги

Відповідно до Розпоряджень Національної комісії від 06.09.2013р. №78, КП «Марганецький ВУВКГ» ДОР» надає додаткові послуги:

1 Надання послуг з водопостачання води виробничої після промивання фільтрів та відстійників водопровідних очисних споруд.
2 Розробка та видача технічних умов на встановлення приладів обліку та на підключення до водопровідно-каналізаційних мереж.
3 Опломбування лічильників, запірних вентилів вводів та відводів з обстеженням мереж споживача.
4 Лабораторне визначення якості стічних вод.
5 Підключення (відключення) замовника від водопровідних та каналізаційних мереж, заміна запірної апаратури.
6 Земельні роботи.

Оплата за послуги здійснюється згідно з прейскурантом, діючим на підприємстві.

Для отримання вказаних послуг необхідно звернутись до виробничо-технічного відділу за адресою вул. Дніпровська, 2а, каб. №17, тел.: 6-01-15.