/У Марганці – День Нептуна

У Марганці – День Нептуна

17 07 17 neptun

У Марганці ще в минулому столітті була закладена гарна традиція: у третю неділю липня разом з Днем металургів та гірників України відзначати і День Нептуна. Були часи, коли про це нібито забули, та вже кілька років поспіль на узбережжі Каховського водосховища знову відбувається веселе літнє аквасвято.
Як завжди, традиційними героями театралізованої шоу-програми, яка відбулася на території с. Острів, стали жителі морських глибин. Юні русалоньки на березі водойми зустрічали Нептуна . Володар морів і океанів цього разу виходив разом зі своєю донькою-русалонькою під бурхливі овації усіх присутніх. Привітавши глядачів, Нептун і сам долучився до перегляду запального танцю юних русалок. Не залишився осторонь і герой казок – водяний, який, напевне, на величезній глибині почув оплески для маленьких русалок-танцівниць і вирішив побачити все на власні зелені очі. Але, як з’ясувалось згодом, водяник вкрай швидко влився у вир усіх подій і вже через декілька хвилин демонстрував свої вокальні здібності. Його спів так сподобався ведучим і Нептуну, що вони вирішили запропонувати глядачам і самим заспівати пісні про море, воду, океани… Спочатку серед масової аудиторії панувала сором’язливість, але згодом знайшлося більше десятка виконавців, які були нагороджені солодкими призами. Крім того, заохочення отримали діти, котрі були найвлучнішими у конкурсі кидання м’яча у рятівний круг.
А відразу після нагородження переможців, на свято завітали… кікімори, які надзвичайно емоційно і яскраво виявили схильність до підступних інтриг. Але ніхто з присутніх не підозрював про таємні плани цих двох морських шахрайок. Звичайно ж, Нептун, хоч і не дуже довіряв цим подружкам, але зустрів їх, як і будь-яких гостей, вельми гостинно. Та недовго тривали «дипломатичні взаємини» : поки одна з кікімор вела бесіду з Нептуном, інша непомітно схопила його тризуб і побігла у напрямку води. Але всі вчасно помітили викрадачку,а володар морських просторів швидко наказав схопити крадійку. Маленькі русалоньки встигли перехопити спритницю і відвели її до Нептуна, який вже розмірковував над покаранням. Але глядачі зглянулись над злодійкою і спільним рішенням помилували її. Саме тоді на всьому пляжі запанував гарний настрій і розпочалися різноманітні цікаві та веселі конкурси, між якими були театралізовані виступи юних учасників свята. Серед турнірів можна виділити перетягування каната, стрибання у мішках, та цікавий під назвою «сіамські близнята». Трохи пізніше були поєдинки, де безпосередню участь брали капітани, від яких залежала доля всієї команди. І наостанок усі бажаючі могли продемонструвати свою гнучкість у конкурсі з латиноамериканськими мотивами і планкою над головою, котра опускалася усе нижче і нижче.
Переможці усіх змагань були нагороджені призами, а марганчани в котрий раз продемонстрували свої здібності і потенціал. Наприкінці свята Нептун, як належить такій поважній особі, попрощався зі своїми марганецькими шанувальниками присутніми і відправився до глибин Каховського водосховища.

Єгор Дьомін.